Ağız içinde, diş ve çevre dokularda oluşan hastalıkların tespiti ve tedavisine yönelik planlama amacıyla muayene yapılır. Alınan radyografiler ile klinik muayene, radyolojik muayene ile desteklenir.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi bölümünde, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

Çocuklarda diş çürükleri oldukça fazla görülen bir olaydır. Anne ve babalar çocuklarının dişlerinde oluşan çürükler için bir çok tedavi yöntemi araştırmaktadır.

Diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan hastalara önerilen estetik bir çözüm yoludur.

Sanılanın aksine erişkinlerde diş kayıplarının tek nedeni çürük değildir. Bununla birlikte periodontal hastalıklar da diş kayıplarında önemli bir problemdir.

Dişlerimiz hepimiz için çok önemli. Konuşmayı etkilemesi ve gıdaların ilk buluştuğu yer olması bakımından özenli ve bakımlı olması gerekmektedir.

Kendinizle ilgili olarak değiştirmek istediğiniz bir şey varsa ve bu sizin gülüşünüz ise o zaman bu tasarıma ihtiyacınız var demektir.

İmplant tedavisi düşünüldüğü kadar ağrılı bir işlem değildir. Lokal anestezi altında yapıldığı için hastalar ağrı, acı hissetmez.

Dişlerin içinde kılcal damar ve sinirlerin yoğun bulunduğu, dişe canlılığını veren bölüme pulpa denir. Pulpaya dişin özü de diyebiliriz.

Protez sadece diş sağlığı değil aynı zamanda toplum içerisindeki özgüven açısından da önemlidir.Protezlerle; kaybolan fonksiyonlar hastalarımıza tekrar kazandırılır, bozulan fonetik düzeltilir.

İyi bir ağız ve diş sağlığı, genel sağlık ve yaşam kalitesi için büyük önem taşımaktadır.

Ağız bakımı, diş sağlığı denildiğinde akla ilk olarak diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi problemlerin çözümü gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de oldukça önemli bir yere sahiptir.

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Sohbeti Başlat
Merhaba,
Dentaplan'a Hoşgeldiniz.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?