Randevu Al

DENTAPLAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

İmplant Nedir?

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. İmplantlar organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan genellikle titanyum gibi metallerden üretilmektedir.

İMPLANT BAŞARISINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

İmplant uygulamasında başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden birisi uygun bir kemik yapısıdır. İmplant uygulaması öncesinde mutlaka klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekmektedir. Kemik dokusunun tespiti sağlanmalı ve sonrasında implant planlaması yapılmalıdır.

İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede çene kemiğinin bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Kemiğin kalitesi ve diş etlerinin sağlıklı olması implant başarısını etkileyen faktörlerden birisidir.

İMPLANT UYGULAMASINDA HEKİMİN ÖNEMİ

İmplant uygulaması yapacak olan hekimin deneyimi oldukça önemlidir. Diş hekiminin konusunda eğitimli ve deneyimli olmasına dikkat edilmelidir. İmplant kararı verilmişse bu konuda iyi bir araştırma yapılıp, doğru hekimin bulunması gerekmektedir.

DENTAPLAN ailesine siz de katılın

Bültenimize kayıt olun, kampanya ve duyurulardan haberdar olun. Sizi asla spam e-postalarla meşgul etmeyiz..

      UZMANA SOR

      Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.