Randevu Al
Anasayfa / Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

DENTAPLAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

Estetik Diş Hekimliği

Dudaklar, diş eti ve dişler gibi bir takım estetik kriterlerin ayrı ayrı veya birbiri ile olan ilişkisinin değerlendirildiği, detaylı estetik analizleri kapsayan, gülüş şeklinin değerlendirilmesidir. Bu değerlendirmeler ; kaplama, diş boyu ayarlama, diş beyazlatma, diş eti tedavisi, köprü, implant, ortodonti tedavileri gibi işlemlerin kombinlenmesiyle oluşturulur.

Dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyeleri, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin ayrı ayrı veya birbirleriyle olan uyumu estetik gülüş analizinde büyük önem taşımaktadır.

Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik), dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) değerlendirilir. Bu amaçla dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği değerlendirilir. Sonrasında dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Tüm bu işler sonrasında tedavi planı netleştirilmiş olur.

DENTAPLAN ailesine siz de katılın

Bültenimize kayıt olun, kampanya ve duyurulardan haberdar olun. Sizi asla spam e-postalarla meşgul etmeyiz..

      UZMANA SOR

      Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.