Randevu Al

DENTAPLAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

Gülüş Tasarımı Nedir?

Kendinizle ilgili olarak değiştirmek istediğiniz bir şey varsa ve bu sizin gülüşünüz ise o zaman bu tasarıma ihtiyacınız var demektir.

Gülüş estetiği, hastanın yaşı, cinsiyeti, diş etlerinin dişlerle uyumu ve dudaklar gibi bir takım estetik kriterlerinin değerlendirildiği analizlerin oluşturduğu gülüş şeklinin tasarlanmasıdır. Gülüş tasarımı planlanırken hastanın diş hekimine gülüşüyle ilgili isteklerini iyi aktarması gerekmektedir. Diş hekimi hastasının yüz şeklinin özelliklerini, cilt rengini ve ağız içi durumunu çok iyi değerlendirmeli ve kişiye özel dizayn planlamalıdır.

Hastanın dudak seviyesi, diş rengi, dişlerin boyu ve dizilimi, diş etlerinin hangi seviyede olması gerektiği ve hangi dişlerinin tasarıma dahil edileceği klinik ve radyografik olarak incelenerek tasarlanmalıdır.

Gülüş tasarımı ile işlemler, hastanın mevcut duruma göre bir veya birkaç, seansta tamamlanabilmektedir.

Diş etlerinin durumu yani pembe estetik; gülümsediğinde çok fazla diş eti görünen hastalarda, lazer destekli tedavi ile estetik amaçlı gülme hattı düzenlenmektedir. Lazer yöntemi çok kısa sürede anestezi ve ağrı olmadan işlem yapılmasını sağlamakta olup hasta konforu için tercih edilmektedir.

Dişlerin durumu, yani beyaz estetik; dişlerin üzerinde uygulanan porselen ve kompozit laminalar, porselen kuron-köprü uygulamaları, bonding uygulamaları, lazer destekli diş beyazlatma, inley-onley uygulamaları ile sağlanmaktadır.

Gerekli durumlarda ortodontik tedavi ve implant tedavisi de tedavi planına katılmaktadır.

DENTAPLAN ailesine siz de katılın

Bültenimize kayıt olun, kampanya ve duyurulardan haberdar olun. Sizi asla spam e-postalarla meşgul etmeyiz..

      UZMANA SOR

      Uzman doktorlarımız genellikle sorularınıza 3 iş günü içerisinde dönüş yapmaktadır.